Павлоградська загальноосвітня школа І ступеня № 21

Сторінка психолога

"Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність"
(М.Чернишевський)
Спілкування дітей у школі - один із найважливіших моментів у процесі адаптації.
Щоб ваша дитина могла почуватися комфортно у школі, спілкуватися с однокласниками, розуміти вчителя і вміти висказати свою думку, вона повинна бути до цього готовою.А хто, як не батьки допоможе їй в цьому.
 Декілька рекомендацій, які допоможуть Вам розуміти свою дитину та надати їй можливість бути визнаною у колективі:
1. Спостерігати за дитиною, не втручаючись цілком у її життя, та не обмежувати свободу.
2. Думати, аналізувати, міркувати, ставити цілі, планувати разом з дитиною, прислухаючись до її думки, радитись с різних життєвих питань.
3. Влаштовувати дитині змагання з собою (її успіхи та невдачі порівнювати тільки з її ж успіхами та невдачами).
4. Допомагати подолати труднощі, в тому числі і навчальні, поступово, починаючи з найбільш важливих для дитини.
5. Хвалити дитину, оцінювати, а у випадку необхідності критикувати, але тільки вчинки, а не особистість.
6. Ставити перед дитиною посильні завдання, не оберігати від повсякденних справ, не вирішувати за неї її проблеми.
7. Намагатись бути для дитини прикладом, постійно аналізувати свої вчинки та вдосконалюватись, як особистість
8. Стимулювати у дитини бажання, потребу у саморозвитку.

Як допомогти дитині виконати домашнє завдання?
Виконання домашнього завдання - це необхідна умова успішного виконання будь-якої пізнавальної діяльності.
Неорганізованість дітей, їх ймпульсивність та непосидючисть при виконанні домашнього завдання, являються наслідком їх невміння управляти своєю поведінкою та увагою.
Дуже важливо з самого початку навчання навчити дитину к правильному виконанню домашнього завдання. Допоможіть своїй дитині відчути всю важливість цього процесу.
1. Крок: зручне робоче місце.
влолдівп
 Зробіть дитині зручне робоче місце, враховуючі її зріст. Слідкуйте, щоб джерело світла знаходилось по центру столу або трохи лівіше. дитині повинно бути комфортно при виконанні домашнього завдання.
2. Крок: Слідкуйте за тим, щоб ніякі зовнішні фактори не відволікали дитину від підручників. Створіть робочу атмосферу. Вимкніть телевізор, радіо, компьютер, заберіть із поля зору іграшки.
3. Крок: на ситий шлунок навіть складне завдання здається не таким страшним.
Не саджайте дитину за виконання домашнього завдання відразу.
Дайте їй відволіктись від навчального процесу, пограти, порухатись. Нагодуйте дитину обідом. Формуйте позитивну мотивацію виконання домашнього завдання, його подальшу перспективу.
4. Крок: почніть підготовку домашнього завдання з найбільш важких предметів. Хваліть свою дитину за добре виконане домашнє завдання, радійте її результатам.
Потім переходьте до легших предметів; вірші вчіть разом, так дитині буде цікавіше та веселіше.
5. Крок: слідкуйте за тим, щоб ваша дитина "не зачахла" над підручниками.
Обов'язково робіть 10-хвилинну перерву між завданнями з різних предметів. Не змушуйте сидіті за книжками більше 30 хвилин. Виконання всіх уроків не повинно привищувати 2-х годин.
6. Крок: не відмовляйте у допомозі.
якщо у дитини не виходить яке-небудь із завдань, то ніколи не відмовляйте їй у допомозі. Якщо нічого не получається після ваших пояснень, то залиште його, не виконуйте завдання за дитину.

7. Крок: якщо у вашій родині дитина робить домашнє завдання самостійно, а ви тільки перевіряєте його, приходячи з роботи, то не зустрічайте учня словами "Чи зробив ти уроки?" Порозмовляйте зі своєю дитиною на різні теми, попросіть розповісти, як його справи, самопочуття. Нехай ваша дитина відчує, що для Вас важлива вона, а не домашнє завдання.